Η ιστοσελίδα Thrakiotis.com απευθύνεται σε ένα ευρύ κοινό το οποίο έχει σαν κοινό παρονομαστή την αγάπη του για τη Θράκη τον αθλητισμό τον πολιτισμό . Με συνεχώς αυξανόμενο αριθμό επισκεπτών και καθημερινή ενημέρωση αποκτήσαμε να έχουμε ένα σταθερό κοινό από Θρακιώτες και όχι μόνο. Για επικοινωνία: pthrakiotis@gmail.com

Our site is at APN Greece Directory Σ Σ

Ο ΚΑΙΡΟΣ

Home » , » Στο +8 από την Τότεναμ η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι

Στο +8 από την Τότεναμ η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι

Το τελικό 1-1 με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φέρνει, πάντως, την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι στο +8 από τη δεύτερη Τότεναμ, η οποία αν δεν πάρει τους τρεις βαθμούς επί της Τσέλσι τη Δευτέρα του Πάσχα (2/5), η πρωτοπόρος θα στεφθεί αυτόματα πρωταθλήτρια.
 Το ματς άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για τους «κόκκινους διαβόλους», καθώς μόλις στο 8ο λεπτό ο συνήθης Μαρσιάλ άνοιξε το σκορ, ενώ στο 14ο ο Λίνγκαρντ έχασε σπουδαία ευκαιρία για δεύτερο γκολ.
 Τρία λεπτά αργότερα, στην πρώτη αξιόλογη φάση της στο ματς, η Λέστερ ισοφάρισε με κεφαλιά του Μόργκαν, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ντρινκγουότερ.
Το πρώτο ημίχρονο είχε γρήγορο ρυθμό, αξιόλογες φάσεις εκατέρωθεν και υψηλό ποσοστό κατοχής από πλευράς Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
Ο δραστήριος Λίνγκαρντ κατέγραψε ακόμα μία καλή στιγμή στο 56’, προτού αρχίσουν οι κινήσεις από τον πάγκο, προκειμένου να φρεσκαριστούν οι γραμμές.
Κλασική ευκαιρία για την ανατροπή απώλεσε ο Μαχρέζ στο 71ο λεπτό, αφού ο Ντε Χέα κατάφερε να σταματήσει εντυπωσιακά το σουτ του, ενώ στον αντίποδα, ο Σμόλινγκ σημάδεψε το αντίπαλο δοκάρι με κεφαλιά στο 79’.
Το ματς ολοκληρώθηκε με την αποβολή του Ντρινκγουότερ στο 87ο λεπτό ( θα χάσει το ιστορικό παιχνίδι με την Έβερτον).

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Βαλένσια, Σμόλινγκ, Μπλιντ, Ρόχο, Κάρικ, Φελαϊνί (75’ Ερέρα), Λίνγκαρντ (62’ Μάτα), Ρούνεϊ, Μαρσιάλ, Ράσφορντ (82’ Ντεπάι).

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Σίμπσον, Μόργκαν, Χουτ, Φουχς, Μαχρέζ (86’ Κινγκ), Καντέ, Ντρινκγουότερ, Σλουπ (77’ Ολμπράιτον), Οκαζάκι (69’ Γκρέι), Ουγιόα.

Tο πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 36ης αγωνιστικής
Μ. Σάββατο (30/4)
Έβερτον - Μπόρνμουθ 2-1 (7' Κλέβερλεϊ, 64' Μπέινς / 9' Παφ)
Νιούκαστλ - Κρίσταλ Πάλας 1-0 (58' Τάουνσεντ)
Στόουκ - Σάντερλαντ 1-1 (50' Αρναούτοβιτς / 94' πεν. Ντεφόου)
Γουότφορντ - Άστον Βίλα 3-2 (45'+2' Αμπντί, 90', 90'+3' Ντίνι /28' Κλαρκ, 48' Αγιού)
Γουέστ Μπρομ - Γουέστ Χαμ 0-3 (34' Κουγιατέ, 45'+2', 79' Νoμπλ)
Άρσεναλ-Νόριτς 1-0 (58' Γουέλμπεκ)