13
ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ

tasportisthrakis@gmail.com Διαβάστηκε

ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΣΤΟ ΣΟΥΦΛΙ 4-4 ..ΣΚΩΤΣΕΖΙΚΟ ΝΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΡΑΜΙΝΟΥΣ!!!

Σ' ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο "Δημήτρης Μπακιρτζής" του Σουφλίου, ο Έβρος έφτασε πολύ κοντά στην κατάκτηση μίας σπουδαίας νίκης, καθώς προηγήθηκε με 4-2 της Δόξας Δράμας, αλλά δέχτηκε την ισοφάριση σε 4-4 με δύο γκολ στο 89' και το 91'.

Στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης ο Γαϊδαρτζής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Μπινόπουλου με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ.
Στο 8' ο Έβρος Σουφλίου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σουτ του Ζυγκερίδη.
Στο 22ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση, όταν η κεφαλιά του Χαριτωνίδη κατέληξε στο δοκάρι και στην επαναφορά της μπάλας το σουτ του Γαϊδαρτζή πέρασε άουτ.
26ο λεπτό  ο Γαϊδαρτζής αξιοποίησε τη σέντρα του Μαρκόπουλου και με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 43' οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα, όταν ο Ντος Σάντος έβγαλε τη σέντρα και ο Κουμπρόγλου με κεφαλιά έκανε το 1-2, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Έβρος μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 48' με σουτ του Τζελέπη.
Στο 72' o Έβρος Σουφλίου πέρασε μπροστά στο σκορ, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα κτύπησε στον Παπαζούδη  και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας του Μένκα για το 3-2.

Τρία λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ του Έβρου Σουφλίου Μπάμπης  Ζυγκερίδης με σουτ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων κάνοντας το 4-2.
Στα τελευταία λεπτά η Δόξα πίεζε συνεχώς θέλοντας να αποφύγει το "κάζο" και μέσα σε τρία λεπτά  έφτασε στην ισοφάριση.
Συγκεκριμένα στο 89' ο Μαρκόπουλος με κεφαλιά μείωσε σε 4-3 και δύο λεπτά μετά ο Γαϊδαρτζής με νέα κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-4.

Μετά απ' αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Σουφλίου, που έχει υποβιβαστεί στο τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Έβρου, έφτασε τους 21 βαθμούς και βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Δόξα Δράμας, που  παραλίγο  να κλωτσήσει την καρδάρα με το γάλα ,κράτησε την διαφορά από τον  τρίτο Νέστο Χρυσούπολης στους έξι βαθμούς, καθώς ο Νέστος γνώρισε την ήττα στην Κοζάνη από την τοπική ομάδα με 3-1.
Στην ουσία η διαφορά είναι τρεις βαθμοί διότι την επόμενη αγωνιστική η Δόξα πραγματοποιεί το Ρεπό της , ενώ ο Νέστος με το ξεκούραστο τρίποντο από τον Εθνικό Γαζώρου θα μειώσει στους τρεις.
Μάχη τώρα για τους Μαυραετούς που θέλουν οπωσδήποτε να πάρουν ένα τρίποντο για να τερματίσουν στην δεύτερη θέση .

Έχουν απομείνει δύο αγώνες για τη Δόξα , με Αρη στη Θεσσαλονίκη και με Καβάλα στη Δράμα, ενώ ο Νέστος ταξιδεύει στην Αλεξανδρούπολη με τον Εθνικό και την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται στη Χρυσούπολη τον Εορδαϊκό.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ. Κιγιτζή  με βοηθούς τους κ. Δημητριάδη και Γκιόση του συνδέσμου Θράκης.
 Την επόμενη αγωνιστική ο Έβρος Σουφλίου υποδέχεται τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης

Έβρος Σουφλίου: Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Πετκίδης, Λειβαδιώτης, Λίτσιος, Χιζανασβίλι, Δροσάκης, Μερτίκας, Τζελέπης, Εμρέ (55' Κουτσούλας), Ζυγκερίδης

Δόξα Δράμας: Μένκα, Βιτλής, Γκαρακλίδης, Μουτεσίδης (46' Κελεσίδης, 71' Αθανασιάδης), Χαριτωνίδης, Σπάσιτς (17' Ντος Σάντος), Παπαζούδης, Παπαδόπουλος Μ., Γαϊδαρτζής, Κουμπρόγλου, Μαρκόπουλος

Διαβάστηκε

ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ : ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ -ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΟΝ "ΟΡΕΣΤΗ " ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΨΗΛΑ!!

Αραμπατζής Γιώργος : ΒΟΛΕΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΟΝ "ΟΡΕΣΤΗ" ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ ΨΗΛΟΤΕΡΑ !!
Διαφορετικό τέλος ήθελε να έχει στο τελευταίο παιχνίδι  για την ομάδα του ("Ορέστης" Ορεστιάδας) ,ο Γιώργος Αραμπατζής  ,ηττήθηκε 3-1 από το ΑΛΕΞ στην Αλεξανδρούπολη.
Στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook έγραψε ένα κείμενο . για να ξεκαθαρίσει τυχόν απορίες  για τις υπερβολικές αντιδράσεις του ύστερα από την απρόσμενη ήττα που γνώρισε ο  "Ορέστης".Νιώθει υπερηφάνεια για τους ποδοσφαιριστές του, κάνει αναφορά για τα πολλά προβλήματα που αντιμετώπισαν τη χρονιά που έκλεισε ,αφήνει να εννοηθεί ότι υπό  αυτές τις συνθήκες  δύσκολα θα είναι την επόμενη σεζόν στον πάγκο της ομάδας ,έγραψε για βολεμένους που δεν άφησαν  και δεν αφήνουν την ομάδα να ανέβει ψηλά !!

Διαβάστε παρακάτω όσα έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό.

"Μονο οταν νιωθω πως εχω να πω κατι γραφω εδω.
Και σημερα που τελειωσε η ποδοσφαιρικη χρονια,ενιωσα την αναγκη να το κανω. Για οσους με γνωριζουν,ξερουν πως ο ποδοσφαιρικος μου εγωισμος δεν συμβιβαζεται με καμια ειδους ηττα. Αυτο ηταν παντα το <<ελαττωμα>> μου και οταν ημουν ποδοσφαιριστης και τωρα που ειμαι προπονητης. Το λεω για τα βλεμματα ολο απορια σημερα για τις υπερβολικες αντιδρασεις μου στην κακη εμφανιση και ηττα σ'ενα τελειως αδιαφορο ματς οπως το σημερινο. Απλα ηθελα ενα διαφορετικο τελος στο τελευταιο μου ισως ματς στον παγκο αυτης της ΟΜΑΔΟΣ. Μιας ΟΜΑΔΟΣ που μια ειναι η λεξη που αξιζει στους ποδοσφαιριστες αυτης.ΜΟΝΟ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ για τους παικτες για οσα εκαναν αυτη τη χρονια. Δεν μπορει η σημερινη κακη μερα να τους το κλεψει αυτο.ΜΟΝΟ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ για οσα εκαναν σε μια χρονια γεματη ΜΟΝΟ προβληματα που ποτε δεν τους λυγισαν. Προβληματα τα οποια οδηγουν κι εμενα στην εξοδο μιας και ουτε η αγωνιστικη υπερβαση καταφερε να τα περιορισει. Κριμα για ενα σωματειο με τετοιο ειδικο βαρος φανελας που οι βολεμενοι ποτε δεν αφησαν και δεν θ'αφησουν να ανεβει ψηλα!!!!